O firmie PRO

PRO spółka z ograniczoną odpowiedzialnością już od ponad 29 lat „wyznacza poziomy” jako lider w branży i największy w Polsce producent narzędzi i urządzeń pomiarowych stosowanych w budownictwie. Najważniejszym z nich jest czerwona poziomnica PRO – podstawowe narzędzie pomiarowe na każdym placu budowy.

Wyznaczanie standardów wpisane jest w misję przedsiębiorstwa,realizowaną poprzez zasadę Total Quality Management czyli Zarządzania przez Jakość. Początkiem tej drogi ku doskonałości było certyfikowanie Systemu Jakości wg normy ISO 9000 w roku 1999, rozszerzone wprowadzeniem Zintegrowanego Systemu Zarządzania (normy ISO 9001, ISO 14000, PN-N-18001).

Praktycznym potwierdzeniem jakości stosowanych metod zarządzania firmą było zwycięstwo w śląskiej a następnie ogólnopolskiej edycji Polskiej Nagrody Jakości w roku 2003. W następnym roku – 2004 – firma PRO otrzymała również wyróżnienie za swoje działania proekologiczne w konkursie Panteon Polskiej Ekologii.

 

Dobrze zarządzane przedsiębiorstwo jest zdolne wytwarzać doskonałe produkty. Firma PRO produkuje jedne z najlepszych poziomnic na świecie, docenione Medalem Europejskim dla Wyrobów w 2002 roku oraz Złotym Medalem dla poziomnicy PERFEKT na Międzynarodowych Targach Budownictwa BUDMA 2003.

o firmie.jpg

Firma PRO dba nie tylko o najwyższą jakość produkowanych przez siebie narzędzi, ale również troszczy się o ich walory estetyczne, za co otrzymała wyróżnienie w jedynym europejskim konkursie w dziedzinie zarządzania designem – Design Management Europe Award 2014.

Laureaci nagrody DME reprezentują innowacyjne organizacje, dla których design jest istotnym elementem strategii rynkowej.

 

Aktualna oferta firmy PRO to cała gama narzędzi niezbędnych każdemu profesjonaliście z branży budowlanej, począwszy od tzw. metrówki aż po zaawansowane technologicznie cyfrowe i laserowe urządzenia pomiarowe.

 

Te innowacyjne produkty zostały dostrzeżone i wyróżnione w 2015 roku w VI edycji konkursu Firma Roku w kategorii „Firma innowacyjna”, organizowanym przez RIHiP w Bielsku-Białej.

 

Dynamiczny rozwój firmy został nagrodzony Diamentami magazynu Forbes w roku 2010.

 

Firma to przede wszystkim ludzie. Dla rynkowego lidera, który w praktyce stosuje metody TQM, dbałość o bezpieczeństwo pracy jest zadaniem priorytetowym. Zostało to docenione przez Państwową Inspekcję Pracy nagrodą w konkursie „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”, promującym najlepsze praktyki w zakresie poprawy warunków bezpieczeństwa pracy. „Last but not least” – firma

 

PRO działa aktywnie na niwie sponsoringu sportowego, wspierając przez lata klub AZS ATH Bielsko-Biała oraz w sferze kultury jako wieloletni „Sponsor Bielskiej Jesieni – Fundator Wyróżnienia”.

Obecnie zatrudniamy blisko 200 osób, a nasze produkty eksportowane są do 28 krajów.

Historia firmy PRO

1991

Założenie przedsiębiorstwa produkcyjnego PRO, koncentrowanego na produkcji łat i poziomnic.

2003

Zwycięstwo w śląskiej oraz ogólnopolskiej edycji Polskiej Nagrody Jakości

2010

Zdobycie „Diamentu”, nagrody magazynu Forbes,corocznie przyznawanej najprężniej rozwijającym się polskim firmom.

2021

Firma PRO obchodzi jubileusz  powstania. Nieprzerwanie od 30 lat produkujemy narzędzia, którym zaufali profesjonaliści.

1999

Certyfikowanie systemu jakości według normy ISO 9000 , a następnie wprowadzenie zintegrowanego systemu zarządzania (normy ISO 9001, ISO 14000, PN-N-18001).

2008

Powstanie nowoczesnych budynków biurowomagazynowych i przeniesienie siedziby firmy z ul. Londzina na ul. Strażacką w Bielsku-Białej.

2016

Zdobycie nagrody w niemieckim konkursie iF Design Award (jednym z najbardziej prestiżowych na świecie konkursów wzornictwa przemysłowego)

Kontakt

PRO Sp. z o.o.
ul. Strażacka 76
43-382 Bielsko-Biała

tel. +48 33 81 83 909
tel. +48 33 81 83 910
fax +48 33 81 83 222

Dział zamówień: info@firma-pro.pl
Dział eksportu: export@firma-pro.pl

Dział reklamacji: serwis@firma-pro.pl